Investice

Slovo náklady smrdí neúspěchem. Slovo Investice voní ziskem. No, jo, ale do čeho investovat? To je oč tu běží! Na Internetu je informační přetlak, většině věcí jsem nerozuměl. Tak jsem si to napsal po svém, pro sebe a své přátele. Použil jsem metodu případových studií a řešených příkladů, jež se mi jako lektorovi osvědčila. Každý tomu rozumí, i teta Jiřina, prodavačka z mlékárny.

Softwarové nástroje pro obchodování na investičních trzích

Kopání potřebuje nástroje, jako je lopata a krumpáč. Investice potřebují taky nějaký nástroj, nejlépe počítačový software (platforma), ovládající Internetové obchodování. Chodit fyzicky na burzu není třeba, stačí pracovat z domova, tzv. „pyžamový business“. Je třeba mít prostředníka, např. nějakou banku. Zde bude řeč o platformách Saxo Bank, se kterými pracuji už čtvrtý rok.

CFD

Investice ano, ale je třeba hledat cestu nejnižších nákladů, respektive poplatků. Také nechceme nechat svůj kapitál hnít v akciích. Nadto bychom potřebovali s malým kapitálem dávat velké rány = pákový efekt. Tomu vyhoví Contracts for Difference.

Akcie

Eq/F – U stejných instrumentů jako u CFDs/F jsou stejné spotové ceny a stejný graf. Minimum 100 kusů; žádný úrok; žádná marže; poplatek např. u TECL:arcx Dixon je 15 + 15 USD. Můžete nakupovat a pak prodávat. Nelze spekulovat na pokles, t.j. prodávat, co nevlastníte. Je to jako u akcií, hnijou v tom peníze.