Postavím si banjo svépomocí

No není to dobrý nápad. Nákup součástek na Open Back 11´by přišel na 12.658 Kč. Náhražky to srazí jen na 8.378 Kč, a to bez práce. Číňani to holt umí levněji.

Výměna strun u banja

Při domácím hraní by se měly struny měnit za půl roku. Jsou drahé D´Adario 09 za 119 Kč; Elixír 09 za 329 Kč. Výměna je tedy důležitá operace. Málo závitů prokluzuje, moc závitů taky. Udělejte to pořádně.

Ladění banja – jak na to?

Nejběžnější je ladění pro pětistrunné banjo nástroj je Standard G. tj. gDGHD. Mnemotechnická pomůcka pro ladění je: David (tenká) Hodil Granát Do Garáže (krátká).

Kapodastr pro banjo – vychytávka

Pětistrunné banjo je běžně naladěno do akordu Gdur. Hrát všechno v Gdur je pitomé. Řešením je kapodastr, který jakoby posune nultý pražec (nut, ořech) např. na 2 pražec a pak zní Adur.

Jakou koupit ladičku

Zadarmo v mobilu. Bude to pak fungovat i bez Internetu. Jmenuje se Pro Guitar Tuner. Bere zvuk z mikrofonu, takže jí vadí hluk na pozadí.

Nastavování a tunění banja

Přiznejte se bez mučení, že na to sami nestačíte a ani nemáte příslušný vercajk. Klidně vezměte nové banjo a jděte do opravny hudebních nástrojů. Tam vám zakrátko z toho co máte, udělají závodní auto.

Jak na metronom – zvyknout si!

Jak mohu, sakra, zjistit, zda je dovednost hraní automatická? Automacie se testuje tak, že má subjekt provést naučený úkol a současně věnovat pozornost něčemu jinému (metronom).