Stará média přenosu hudby, jako byli potulní muzikanti, voskový váleček, gramodeska, SP, LP, kazeta a CD jsou relikty minulosti. Zavěšené CD se dá použít na plašení ptactva.

CD si můžete i vypůjčit a pak zas vrátit. Technika spěje k nepohyblivým součástkám (dotykový telefon, MP3 přehrávač i v mobilu a tabletu). No jo, ale jak si tu MP3 vyrobit? No, použitím „Hudba z CD na MP3“

Potřebujeme software zdarma k použití zdarma.

slunečníce

Instalace a vzhled

Program je distribuován prostřednictvím samorozbalujícího se balíčku 1,59 MB. Instalační proces probíhá rychle, po odsouhlasení licenčních podmínek stačí zvolit umístění aplikace, program automaticky vytvoří zástupce na ploše a kategorii v nabídce Start. Pokud ne, tak se pak spustí z hardisku klepnutím na soubor audiograbber.exe.

Grabování

Po vložení vybraného média do mechaniky program automaticky vypíše seznam jednotlivých stop a pokud si to uživatel přeje, pokusí se identifikovat jejich názvy v součinnosti s jednou z největších internetových databází Freedb, jež obsahuje velkou většinu známých děl (hledá to na Internetu, takže buďte připojeni, některé české nenajde, nevadí, je tam jen číslo stopy bez jména). Převádět můžeme kompletní album, nebo jeho výběr.

Program kóduje MP3 formát rovnou z CD. Pomocí Audiograbberu lze nahrát WAV i z kazety nebo LP a pak z nich vytvořit MP3 formát.

Pakliže si vytváříme mix skladeb z více médií, poměrně jednoduše může dojít k situaci, kdy jednotlivé písně budou reprodukovány s různou intenzitou zvuku, což v konečném důsledku zapříčiní nutnost neustálé manuální korekce. Abychom tomuto stavu předešli, Audiograbber obsahuje funkci normalizování, která u jednotlivých stop nastaví stejnou hlasitost.

Nastavení umožňuje vkládání chvilek ticha mezi jednotlivé skladby. Lze nastavit časový plán prováděných akcí – ripovat tak můžeme, i když nejsme fyzicky přítomni u počítače.

Provozovat program můžeme zdarma.

Jak na to?

  1. Vložte CD do mechaniky
  2. Spusťte Audiograbber
  3. Objeví se Audiograbber, má tam bezejmenné stopy (zde CD Italian Hits, Sokit Production 2005).

ag1

4. Klepni na ikonu tučňák, pokud to najde na Internetu, zobrazí jména písní. Pokud ne, jsou tam anonymní fungující stopy.

ag2

5. Zrušením fajfek si něco vyber (zde Marina, Marina). V pásu ikon zaškrtni MP3. Klepni na ikonu Grabuj.

ag3

6. Proběhl proces a objevilo se hlášení o úspěchu. Klepni na ikonu Ukončit. CD se samo vysune.

ag4

7. Najdi soubor marina marina.mp3 někde na hardisku. Většiniou je tom hardisku, kde je rozbalená instalace. Když tak dej povel hledej *.mp3. Hotovo.

***