Zpěvníky do tabletu

Ano, přestal jsem vozit vytištěné stohy papíru, protože moc váží, zabírají na stole místo a ještě se v nich špatně hledá. Tablet, či větší mobil se mi vejde všude. Stejně ho pořád nosím s sebou. Ano, občas musím vzít i powerbanku, abych nemusel hledat zásuvku a do ní strkat kabel od nabíječky. Ale to už je maličkost.

Hustopeče 2017 – Letní škola bluegrassu

13. až 19. srpna 2017 byla v Hustopečích „Letní škola bluegrassu“. V sekci banjo nás bylo 17. Větší hluk jsem ještě nezažil, snad u výfuku tryskového letadla. Hráli jsme do úplného vyčerpání.

Jesenický Shuffle, Rejvíz

Multiinstrumentalista Ondra Kozák www.atamusic.eu mně lákal do Rejvízu (270 km z Prahy). Letos bude i banjistická třída. Proslýchá se, že lektor banja Richard Ciferský je dobrý.

Pražský jam: kapodastrová smršť a první vlastní zpěvník

Z jamu jsem získal zpěvník, který jsem během tří týdnů přepracoval do pohodlné verze pro tablety a ležaté notebooky. Na začátku je obsah (hypertextové odkazy). Co stránka to jedna písnička. Akordy jsou na správných místech a veliké, velké písmo na bílém podkladě. U každé písně je odkaz na youtube a překlad některých divných amerických slov.

Mark Wardle, můj online učitel

Hledal jsem hledal a našel.  Je to Mark Wardle a bydlí v Austrálii. Mluví pomalu a přesně, obrazovka je plná hmatníku, žádné opičky. Trpělivě ukazuje a pod sebou má dole tabulaturu. 35 lekcí.  

Nová cesta: banjo bluegrass

Banjisti mi řekli: “ Musíš si, vole, najít učitele 1:1″ Jo našel jsem si v Praze učitele, který v přízemí bývalých Dopravních podniků na střeše metra Vltavská opravuje banja a učí hrát banjo bluegrass. První hodina proběhla v pohodě, naučil jsem se víc než na Internetu za rok.

Můj první jam a dílna

Šel jsem na jam v Praze v Chodské. 11 muzikantů v malé místnosti hrálo naplno ďábelskou rychlostí. Všichni (mimo mně) hráli jako o život, po hodině jsem víceméně utekl pryč. Kontaktoval jsem emailem několik pražských jamů, ani mi neodpověděli, asi jsou sami se sebou spokojeni. Gigant českého banja Jan Bican mi řekl:“Jeď na dílnu k Jindrovi, to Tě postrčí dopředu“!

Bluegrassová komunita

Přečetl jsem úplně všechno na www.bgcz.net a našel jsem tam veselé věty, jak si banjisti nastavují zrcadlo: Každej s kým se potkám mi tvrdí, že banjisté jsou zvláštní druh lidí, tzv. mimozemšťané. Banjisti jsou zvláštní tím, že hrají na banjo.

Banjo bluegrass – první kroky

Člověk je robot ovládaný mozkem (počítač). Počítač lze programovat, mozek taky. Když chcete naprogramovat svářecí robot, tak mu řeknete:“Nahrávej si to!“ a hýbete mu pazourou. Pak řeknete:“ Dost bylo nahrávání!“ No a pak zmáčknete knoflík a on svařuje ve dne v noci, furt. Takhle fungují i Makra např. v MS Excelu. U banja je to skoro stejné.