Cholerik prodejním zástupcem

Máme to předem vymalované: genetika (DNA), osud (horoskop) a křestní jméno (numerologie). Může se stát Cholerik prodejním zástupcem?

Firma se potápí

Hlas lidu hlas Boží. Zaměstnanci obvykle vědí, kde má firma díru pod čarou ponoru, ale bojí se to říci (Císařovy nové šaty). Firma se potápí. Dalo by se to zjistit při nějaké poradě, anonymním dotazníkem. Používám ho při lektorské práci už dvacet let. Výsledky jsou obvykle šokující, hlavně pro majitele.

Scan textu do Word textu

Zajímavé texty jsou většinou v cizích jazycích. My je ale potřebujeme v češtině a ve Wordu, abychom v nich mohli šťourat. Musíme to vyprat! Ano je řešení a dost primitivní Scan textu do Word textu.

Týmové role

Za 25 let konzultanské práce jsem narazil na pracovní týmy, kde buď všichni chtěli vymýšlet a nic nedělat, anebo všichni chtěli dělat ale nevěděli co. Ano, týmové role.

Proč chodím do práce

Pracovní psychologové zkoumají, jakou mají vlastně lidi motivaci ráno vstát a jít pracovat.

Hudba z CD na MP3

Stará média přenosu hudby, jako byli potulní muzikanti, voskový váleček, gramodeska, SP, LP, kazeta a CD jsou relikty minulosti. Zavěšené CD se dá použít na plašení ptactva. (Pokračování textu…)

Pomalá hudba z youtube

Na youtube je hromada muziky, ale já si to chci přehrávat pomalu, respektive velmi pomalu, abych to mohl cvičit. Je třeba si to nahrát na hardisk a tam s tím můžeme dělat kouzla. Chci prostě mít Pomalá hudba z youtube.

Guitar Pro 6 česky (manuál)

Ján Bratinka program na psaní tabulatur Guitar Pro 6 zpopularizoval. Já jsem to jen převedl do češtiny a přidal k tomu různé špeky, které nejsou ani v anglickém manuálu. Práce s tímto softwarem je radost, myslím, že v něm nic nechybí. Nelekejte se toho názvu, funguje to pro všechny nástroje, nejen pro banjo.

Casio 5176 manuál česky

Casio 5176 náramkové hodinky: Casio na Čechy nedbá. Po českém manuálu pro Casio 5176 ani vidu ani slechu.

Microsoft Outlook 2010 Manuál

Dříve jsem hodně učil softwary metodou řešených příkladů a k tomu jsem si udělal i Microsoft Outlook 2010 Manuál. Je to trochu jiný způsob výuky, takhle jsme např. před léty studovali vyšší matematiku z úžasných ruských učebnic Děmidovič, nebo Minorskij. Podle nich se to naučil lecjaký tupec, tedy i já. Američani tomu říkají případové studie.

Průzkum trhu podle Kotlera

 
Bitva mezi konkurenty se vybojovává na bitevním poli marketingu. Marketing je náboženství. Papež je Philip Kotler. Bible je Kotlerova kniha Marketing management. Jenže jí skoro nikdo nečte, neb jest tlustá.

Microsoft PowerPoint 2010 Manuál

Dříve jsem hodně učil softwary metodou řešených příkladů a k tomu jsem si udělal i Microsoft PowerPoint Manuál 2010CZ. Je to trochu jiný způsob výuky, takhle jsme např. před léty studovali vyšší matematiku z úžasných ruských učebnic Děmidovič, nebo Minorskij. Podle nich se to naučil lecjaký tupec, tedy i já. Američani tomu říkají případové studie.

Microsoft Excel 2010 manuál

Dříve jsem hodně učil softwary metodou řešených příkladů a k tomu jsem měl i Microsoft Excel 2010 manuál. Je to trochu jiný způsob výuky, takhle jsme např. před léty studovali vyšší matematiku z úžasných ruských učebnic Děmidovič, nebo Minorskij. Podle nich se to naučil lecjaký tupec, tedy i já. Američani tomu říkají případové studie.

Microsoft Word 2010 manuál

Dříve jsem hodně učil softwary metodou řešených příkladů a k tomu jsem měl i Microsoft Word 2010 manuál. Je to trochu jiný způsob výuky, takhle jsme např. před léty studovali vyšší matematiku z úžasných ruských učebnic Děmidovič, nebo Minorskij. Podle nich se to naučil lecjaký tupec, tedy i já.

Zebra (Einsteinova hádanka)

Tuto hádanku typu Zebra napsal ještě v předminulém století Albert Einstein. Tvrdil, že 98% lidí ji nedokáže vyřešit. Patříte mezi ta 2%?

MS PROJECT – cvičení „Sebevědomí“

Výzkumný ústav počítacích strojů nějak skončil. Dr. Václav Mládek si musí najít nějakou jinou obživu. Rozhodl se, že bude dělat údržbu počítačů po domácnostech. Práce šla dobře, akorát nastaly zmatky. Nasadil MS Project a přestaly problémy.

MYŠLENKOVÁ MAPA A MS PROJECT

Myšlenková mapa je nástroj pro kreativní práci a vymýšlení seznamu úkolů, případně vazby a doby trvání. Jak to snadno udělat? No problem! Pomůžeme si skupinovou prací (gruppen Arbeit) v brainstormingu, jehož vyústěním bude myšlenková mapa, kterou potřebujeme softwarově překlopit do Projectu a musí to mít českou diakritiku – jinak nic!

Norimberský trychtýř

Norimberský trychtýř byl vynalezen k řešení otázky:  “Jak mám udělat zkoušku, aniž bych se učil“?