Na youtube je hromada muziky, ale já si to chci přehrávat pomalu, respektive velmi pomalu, abych to mohl cvičit. Je třeba si to nahrát na hardisk a tam s tím můžeme dělat kouzla. Chci prostě mít Pomalá hudba z youtube k použití off-line.

Nářadí

4K Video Downloader

Stahovač videí a MP3 souborů, např. z youtube. Zdarma ke stažení na:

https://www.4kdownload.com/products/product-videodownloader

VLC Media Player

Přehrávač video a audio MP3 souborů, lepší než Windows Media Player. Je zdarma ke stažení na https://www.videolan.org/vlc/index.cs.html

Foxit Reader

Čtečka pdf souborů, lepší než Acrobat. Zdarma ke stažení na:

https://www.slunecnice.cz/sw/foxit-pdf-reader/

Konvertor z CD na formát audio MP3

Pokud ještě máte v počítači mechaniku CD, pak je zdarma Free cd to mp3 converter:

https://www.instaluj.cz/free-cd-to-mp3-converter

Výroba nahrávky MP3

Dolování z videa

Pustíme si něco na youtube, např. Milan Pitkin Bezdomovci. Pod obrázkem klepneme na Sdílet. Text vybereme a vedle něj klepneme na Kopírovat. Video skočilo do Clipboardu v počítači, kde čeká na další použití.

Pustíme si 4K Video Downloader. Vlevo nahoře Vložit odkazStáhnout videoFormát MP3 a Extrahovat zvukVysoká kvalita – 13,2 MB – Procházet (kam se to má uložit) – tlačítko Extrahovat. Hotovo. Podobně si můžeme stáhnout video (Formát MP4 pro pozdější použití off line).

Dolování z CD

Stará média přenosu hudby, jako byli potulní muzikanti, voskový váleček, gramodeska, SP, LP, kazeta a CD jsou relikty minulosti. Zavěšené CD se dá použít na plašení ptactva. CD si můžete i vypůjčit a pak zas vrátit. Technika spěje k nepohyblivým součástkám (dotykový telefon, MP3 přehrávač i v mobilu a tabletu). No jo, ale jak si tu MP3 vyrobit?

Typickým příkladem jsou CD „Toulky českou minulostí“, např. 285 „Vzpoura na horách Kutných“. CD si vypůjčíme v knihovně. Pokud máte v počítači ještě mechaniku CD(DVD), použijeme Konvertor z CD na formát audio MP3. Pokud zlobí Konvertor, lze použít i Audiograbber https://www.slunecnice.cz/sw/audiograbber-cestina/.

Regulace rychlosti

Pustíme si VLC Media Player. Menu: MédiaOtevřít soubor – najdeme si ten svůj MP3 v počítači – přehrávka se sama rozběhne. Pravou myší do plochy – PřehráváníRychlostPomaleji (i několikrát po sobě ještě zpomaluje). Ovládání i klávesovými zkratkami: Stop: s; Přehrát/Pauza: mezerník; Rychleji+; Pomaleji (funguje i několikrát po sobě). 

***